دستگاه لاغری کویتیشن ماهورطب

بهترین دستگاه لاغری موضعی

برای آشنایی با بهترین دستگاه لاغری موضعی تا پایان مقاله با ما همراه باشید. ابتدا به بررسی چربی و سیستم های لاغری می پردازیم و در نهایت به راز موفقیت کلینیک ها و مطب های لاغری می پردازیم.

لاغری

بافت چربی که در کل بدن وجود دارد از نظر ساختار عملکرد به عنوان یک ارگان واقعی در نظر گرفته می شود. این بافت وظیفه تنظیم دمای بدن، تامین انرژی و حفاظت از بدن در برابر آسیب های مکانیکی را به عهده دارد. در افراد نرمال چربی زیر پوست ۱۰ % وزن بدن را تشکیل می دهد. از نظر بافت شناسی واحد پایه بافت چربی زیر پوست میکرولوبول با قطری معادل ۱mm است و از مجموعه ادیپوسیت ها تشکیل می شود.

افزایش وزن و چاقی عوامل مختلفی دارد، با این حال علت اصلی آن را عدم تعادل انرژی به صورت دریافت کالری بیشتر نسبت به میزان مصرف کالری در بدن می دانند. عوامل رفتاری و محیطی موثر در عدم تعادل انرژی عبارتند از فاکتورهایی که بر دریافت کالری تاثیر می گذارند، مانند افزایش تعداد وعده های غذایی و یا رژیم غذایی و یا رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات های تصفیه شده و همچنین عواملی مثل بی تحرکی که life style را تغییر می دهد.

یکی از پر کاربردترین امواجی که در دستگاه های لاغری مورد استفاده قرار می گیرد امواج اولتراسوند هستند. در این راستا با این امواج بهتر آشنا می شویم.

امواج اولتراسوند

امواج اولتراسوند با انرژی پایین تا دستگاه هایی با انرژی بالا و فرکانس هایی بالاتر از محدوده شنوایی (۲۰ – ۲۰khz) قرار می گیرند. بالاترین دامنه پزشکی مجاز برای امواج اولتراسوند ۱۰Mhz می باشد. اولتراسوند توسط مواد مختلف جذب می شوند. میزان گرمای تولید شده در محیط پیچیده بیولوژیک بدن به طور دقیقی قابل پیش بینی نیست، لذا از خاصیت گرمایی امواج اولتراسوند در فیزیوتراپی استفاده می شود.

امواج اولتراسوند به شکل طولی و عرضی منتشر می شود در حالی که انتشار در محیط مایع و شبه مایع مثل بافت نرم فقط به صورت عرضی صورت می گیرد. فرایند جذب امواج عرضی در ناحیه اتصال بافت نرم و استخوان باعث ایجاد گرما و آسیب بر استخوان می گردد.

در سال ۱۹۴۰ انرژی اولتراسوند بر اساس اینکه شرایط خاصی توانایی تخریب بافت فرسوده را دارند در درمان بدخیمی ها به کار گرفته شد. بعد از آن استفاده از اولتراسوند در فیزیوتراپی و جراحی پلاستیک از اهمیت ویژه ای برخوردار شد. انرژی اولتراسوند از دهه ۱۹۵۰ برای برخی از ضایعات مغزی به کار گرفته شد. بعد از آن در سال ۱۹۸۷ از امواج اولتراسوند با تمرکز و شدت بالا در درمان سرطان پروستات استفاده شد. از سال ۱۹۸۷ با توجه به توان تخریبی امواج اولتراسوند ازاین روش برای درمان چربی های مختلفی با این تکنولوژی ساخته و به بازار ارائه شد.

امروزه به علت شیوع چاقی و عدم پاسخگویی مناسب چربی های موضعی به رژیم و ورزش استفاده از روش های لاغری غیر تهاجمی مانند روش کویتیشن به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است. این روش در افراد بیمار نتایج مثبت و قابل قبولی در پی دارد.

دستگاه کویتیشن بهترین دستگاه لاغری موضعی

کویتیشن یک روش جدید و بدون نیاز به جراحی  برای حذف چربی های اضافی بدن است. این تحول بنیادین در اروپا طراحی شده است و هیچ احتیاجی به جراحی، بیهوشی، بستری شدن و دوران نقاهت ندارد. دستگاه کویتیشن لاغری با امواج اولتراسوند کار می کند،

در اثر برخورد امواج اولتراسوند (نوعی امواج صوتی) با فرکانس بسیار زیاد با مولکول های آب میان بافتی، حباب های ریزی در اطراف سلول های چربی ایجاد می شود. این حباب ها که به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند می باشند، در حال لرزش و فوران بوده و در اثر برخورد این حباب ها با دیواره سلول های چربی و ترکیدن آنها سبب پارگی دیواره سلول های چربی و بیرون ریختن چربی درون سلولی (تری گلیسرید) و خروج آب درون سلولی می گردد. در حقیقت کویتیشن با شکستن سلول چربی و انحلال چربی های به دام افتاده باعث از بین رفتن این سلول ها می شود.

 

دستگاه کویتیشن

آب درون سلولی بوسیله سیستم لنفاوی تخلیه و بوسیله کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود. از این رو است که یکی دو روز بعد از انجام کویتیشن دفعات ادرار افزایش می یابد. تغییر رنگ و بوی ادرار هم در بعضی بیماران چاق دیده شده است. بنابراین همیشه نوشیدن آب فراوان در همان جلسه و روز بعد از جلسه توصیه می گردد. چربی درون سلولی (تری گلیسرید) که با کویتیشن آزاد شده، بوسیلۀ آنزیم ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می شود. گلیسرول نوعی چربی محلول در آب است که پس از کویتیشن وارد گردش خون شده و هر سلولی که نیاز به انرژی دارد آنرا از خون دریافت کرده، به مصرف سوخت و ساز (متابولیسم) می رساند.

اسیدهای چرب (غیرمحلول در آب) بوسیلۀ سیستم گردش لنفاوی به کبد برده می شوند و در آنجا به مولکول های دیگری تبدیل می شوند و مثل گلیسرول در سلولها به سوخت و ساز می رسند. در هر جلسه کویتیشن، تعدادی از سلولهای چربی از بین رفته و چون تکثیر این سلولها غیر ممکن است، در نتیجه درمان با کویتیشن ماندگار و همیشگی است. در حقیقت بدون جراحی و کاملاً ایمن توانسته ایم با کمک کویتیشن سلول های چربی را از بین ببریم. به دلیل قدرت بالای این تکنیک، در هر جلسه کاهش سایز قابل ملاحظه، چشمگیر و ماندگار است. اثر کویتیشن تا ۳ ماه در بافت چربی ادامه دارد.

Cavitation:

دستگاه Cavitation انرژی را به شکل غیر متمرکز از طریق پوست به بدن انتقال می دهد. در این روش پوست و چربی ها به یک میزان مورد تابش قرار می گیرند که این مربوط به شکل گذشته دستگاه های اولتراسوند بود که در این روش حتما می بایست با افزایش دما محیط را برای جذب اولتراسوند آماده کرد.

دستگاه کویتیشن که برای تخریب سلول های چربی به کار می رود از تکنولوژی متمرکز غیر حرارتی استفاده می کند و امواج اولتراسوند را به شکل ضربانی و پیوسته جهت ایجاد بیشترین شدت و فشار در بافت انتقال می دهد. این جریان به صورت کامل انتخابی سلول های چربی را بدون ایجاد آسیب در پوست، عروق خونی، رشته های عصبی تخریب می نماید. سلول های چربی در حین درمان تخریب می شود و تری گلیسیرید ها و بقایای سلولی توسط سیستم متابولیک بدن دفع می شوند.

در دستگاه هایی با فرکانس و شدت صوتی مشابه، استاندارد نبودن ساختار پروب و هندپیس دستگاه می تواند با تمرکز انرژی در عمق نامناسب آسیب جدی به عروق و اعصاب وارد آورد.

با توجه به اینکه سیستم های کاویتیشن از امواج متمرکز غیرگرمایی در درمان چربی های بدن استفاده می کند لازم است به شکل مختصر به بررسی تفاوت های ساختاری آن بپردازیم.

تفاوت دستگاه های کویتیشن و هایفو لاغری :

در دستگاه کاویتیشن به علت عدم تمرکز کافی در موضع مورد نظر فقط قادر به ایجاد حباب های خلا در بافت چربی و اطراف آن می باشیم که در سیستم کاویتیشن همیشه نیاز به کمک مکانیکی برای انحدام سلول های چربی و آزاد سازی تری گلیسیرید می باشد. به این شکل که در این سیستم ها بعد از انجام پدیده کاویتاسیون یا حفره زایی در سلول های چربی توسط دستگاه های اولتراسوند به دلیل عدم تمرکز کافی در انحدام چربی ها نیاز به ماساژ و وکیوم یا ویبریشن برای جابجایی حباب های خلاء کاملا احساس می شود. کما اینکه تعداد بسیار زیادی از پزشکان به دلیل عدم رعایت گام آخر در کاویتیشن که همان انجام ماساژ یا وکیوم یا ویبریشن می باشد از این تکنولوژی ناراضی هستند.

اگر دوره و پروسه پیشنهاد شده توسط سازنده دستگاه ها به خوبی در کاویتیشن ها رعایت شود در هر جلسه بین ۰٫۵ تا ۲ سانتیمتر کاهش سایز خواهیم داشت و اما آنچه مربوط به دستگاههای هایفو می باشد حذف پروسه بعد از کاویتیشن است.

در هایفوهای لاغری به علت تمرکز دقیق در بافت چربی به این دستگاه امکان داده می شود تا بتواند ۷۰-۸۰% از چربی های مورد هدف خود را دچار انحدام کند. در دستگاه هایفو به علت تمرکز انر‍ژی و تمرکز بر بافت هدف می توان انتظار داشت که در این دستگاه ها بدون انجام هر گونه ماساژ یا وکیوم به مدت طولانی به نتیجه مشابه و یا نتیجه ای فراتر از دستگاه های کاویتیشن دست یافت. دستگاه هایفو لاغری نسل جدید از دستگاه هایی بر پایه اولتراسوند می باشند که توانسته اند نظر بسیاری از پزشکان و بیماران را به خود جلب کنند. به علت تمرکز انرژی و تمرکز بر بافت هدف عوارض جانبی در این دستگاه ها نسبت به کاویتیشن به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. در این نوع دستگاه ها انتظار داریم در هر جلسه بین ۳ تا ۵ سانتیمتر کاهش سایز در منطقه مورد هدف ایجاد شود. در حقیقت دستگاه های هایفو یک مرحله از دستگاه های کاویتیشن را حل کرده اند. بنابراین می توان قاطعانه گفت که هایفوهای لاغری نسل جدید دستگاه ها می باشند.

 

دستگاه هایفو لاغری

خرید بهترین دستگاه لاغری موضعی

به طور کلی به نظر می رسد سیستم های کویتیشن و هایفو جزء قدرتمندترین روش های غیر تهاجمی هستند که با فروپاشی حباب های خلاء ایجاد شده در سلول ها مانند بمب صوتی-حرارتی میکروسکوپی در داخل بافت چربی عمل کرده و سبب تکه تکه شدن چربی ها و حتی پاره شدن غشاء سلولی و در نهایت آزادسازی آنها در داخل مایعات درون بافتی و لنف و افزایش نفوذ پذیری سلول های چربی و انتشار تری گلیسرید و اسیدهای چرب می شوند. بدین ترتیب چربیها، تری گلیسیرید و اسیدهای چرب آزاد شده طی فرایند متابولیکی طبیعی بدن از موضع درمان تخلیه و مصرف خواهند شد.

این اثرات تحت آزمایشات کلینیکی و مطالعات علمی به اثبات رسیده است به طوری که حتی بعد از یک جلسه درمان همراه با درناژ لنفی، کاهش قابل توجهی در اندازه دور کمر ثبت شده است.

کلینیکهای لاغری معمولا در کنار رژیم از دستگاهها استفاده می کنند و این امر باعث می شود علاوه بر اینکه بیمار سریع تر به نتیجه مطلوب برسد هیچگاه به استاپ وزنی بر نمی خورد و هیچگاه با افتادگی پوست و شلی اندام رو به رو نخواهد شد.

بهترین دستگاه لاغری موضعی دستگاهی است که در یک دوره مشخص درمان و به صورت تدریجی، سلول های چربی اضافه بدن را از بین ببرد.

در خرید دستگاهها اولویت با آنهایی است که سه مکانیزم ال پی جی یا وکیوم و کویتیشن و اراف را همزمان داشته باشند تا بتوانند نتیجه بالاتر و قابل اعتماد تری به بیماران خود ارائه دهند. بدیهی است اگر بهترین دستگاه اروپایی کویتیشن را هم بگیرید چون اراف و وکیوم ندارد نمی توان به نتیجه آن خیلی امیدوار بود.

توجه به این نکات ریز باعث می شود شما، هم بهترین دستگاه لاغری موضعی را خریداری کنید و هم کلینیک و مطب پر بازده ای داشته باشید.

ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های لاغری با مشاوران شرکت ماهور طب تماس بگیرید.

مشاور ماهور طب : 09132042648

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • مریم امیریان
    آوریل 6, 2021 11:35 ق.ظ

    مقاله بسیار عالی و مفیدی بود. واقعا مطالب سایتتون خیلی کامل و جامع هست به خصوص اطلاعاتی که در مورد دستگاه های لیزر و لاغری و هایفو گذاشتید. سپاس فراوان

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست