دستگاه لیزر الکساندرایت لونا

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت

در تمامی دوران ها رفع موهای زائد بدن یک دغدغه اساسی برای همه افراد در سراسر دنیا بوده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع دستگاه لیزر موی زائد تولید و روانه بازار شده است. در این میان دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از پیشرفته ترین و پرطرفدارترین دستگاه های رفع موهای زائد به شمار می آید و بسیاری از کلینیک زیبایی در سراسر جهان از آن برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند و اقدام به خرید دستگاه لیزر الکساندرایت برای کلینیک خود می نمایند.

لیزر الکساندرایت  – لیزر الکس چیست؟

لیزر الکسانداریت با بهره مندی از طول موج 755 نانومتر در محدوده طیف مادون قرمز قرار دارد به دلیل داشتن عمق نفوذ کم، بیشترین تاثیر را بر روی رنگدانه ‌‌ها می گذارد و بهترین پتانسیل برای جذب انرژی توسط ملانین موجود در فولیکول و ساقه مو را دارد که می تواند فولیکول مو را به طور کامل از بین ببرد. این طول موج از اپیدرم پوست عبور کرده و به طور مستقیم به فولیکول مو می رسد و با انرژی که دارد فولیکول مو را گرم می کند، در نهایت ساقه و فولیکول مو از ریشه از بین می رود. باید توجه داشت که طول نور تعیین می کند نور تا چه عمقی به پوست نفوذ کند.

لیزر الکساندرایت به عنوان یک لیزر با نور قرمز محسوب می ‏شود و در از بین بردن موهای زائد قدرت بسیار زیادی دارد و به طور ویژه روی پوست های روشن بسیار عالی عمل می کند، اما افرادی که پوست تیره دارند در استفاده از لیزر الکسانداریت باید دقت داشته باشند که از سیستم خنک کننده مخصوص آنها استفاده شود تا بتواند ریشه موی آنها را از بین ببرد و دچار سوختگی نشوند.

این لیزر برای تمامی نواحی بدن مانند صورت، ساعد و بازو، ساق پا و ران، زیر بغل، بیکینی و … استفاده می ‏شود. با استفاده از لیزر الکساندرایت میزان حذف موهای زائد تقریبا 70 درصد بعد از اتمام تعداد جلسات توصیه شده برای درمان است که معمولاً بین 6 تا 8 جلسه برای موهای نازک تر و 8 تا 12 جلسه برای موهای ضخیم تر و تیره‌ تر پیشنهاد می شود.

در واقع الکساندرایت مکانیسم لیزر است و بر خلاف تصور عموم برند دستگاه نمی باشد.

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت دارای انواع متعددی می باشد و هر کدام از آنها دارای قابلیت ها و ویژگی های متنوعی هستند. برای اینکه با انواع لیزر الکساندرایت بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

انواع دستگاه لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت (Alexandrite Laser):

در دستگاه های لیزر الکساندرایت از سنگ یاقوت یا الکساندرا استفاده شده است که کیفیت بسیار بالایی دارند و دارای طول موج 755 نانومتر می باشند. همان طور که اشاره شد نور لیزر این نوع دستگاه ها در محدوده مادون قرمز قرار دارد و رنگ آن هم متمایل به سرخ است. بیشترین کاربرد این نوع لیزر برای حذف موهای زائد است اما گاهی با ایجاد تغییراتی در پهنای پالس و زمان تخلیه در این دستگاه‌ ها از آنها برای از بین بردن رنگدانه‌ های پوستی، تتو و یا کک و مک هم استفاده می شود.

لیزر الکساندرایت اندیاگ (ND:Yag Alexandrite Laser):

دستگاه لیزر الکساندرایت اندیاگ از دو طول موج 755 و 1064 نانومتر استفاده می کند و به دلیل استفاده از طول موج بلند اندیاگ برای لیزر موهای زائد در پوست های تیره بسیار مناسب است، زیرا طول اضافی پرتوی این لیزر بدون تأثیر در رنگدانه‌ های پوست می تواند در فولیکول مو نفوذ کند و بدون آسیب به پوست های تیره موهای زائد آن ها را از بین ببرد.

این نوع دستگاه از طریق کوتاه کردن پهنای پالس لیزر اندیاگ علاوه بر لیزر موهای زائد به رفع کک و مک، جای زخم، جای جوش، رفع عروق واریسی و سایر پیگمنت های پوستی نیز می پردازد و به همین علت دارای تنوع بیشتری نسبت به دستگاه های الکساندرایت تک طول موج است.

دستگاه لیزر الکس اندیاگ در حال حاضر یکی از محبوب ترین انواع دستگاه های لیزر دنیاست و بسیاری از کلینیک های زیبایی معتبر از این نوع دستگاه لیزر برای درمان موهای زائد بیماران خود استفاده می کنند.

 * لیزر موهای زائد برای پوست های تیره و نواحی تیره بدن

استفاده از لیزر الکساندرایت تک طول موج برای پوست های تیره و نواحی تیره بدن جوابدهی خوبی ندارد و اگر هم با درجات بالا برای این افراد استفاده شود قطعا سوختگی بر جای خواهد گذاشت. لیزر الکس اندیاگ برای افراد با پوست تیره طراحی شده و می توان با حداکثر توان به حذف موهای زائد این افراد اقدام کرد.

در این حالت اگر یک نفر پوست روشنی هم داشته باشد، اما ناحیه بیکینی و زیر بغل او تیره باشد با دستگاه لیزر الکس اندیاگ نتیجه بسیار خوب و رضایت بخشی می تواند از لیزر موهای زائد بدنش بگیرد.

دستگاه لیزر الکساندرایت دایود اندیاگ (الکساندرایت ترکیبی):

دستگاه لیزر الکساندرایت ترکیبی دارای سه طول موج لیزر الکساندرایت 755 نانومتر، لیزر دایود 808 نانومتر و لیزر اندیاگ 1064 نانومتر است که ترکیب این سه طول موج باهم منجر به جوابدهی بسیار عالی برای لیزر موهای زائد در انواع تیپ های پوستی می شود.

دستگاه های الکساندرایت سه طول موج معمولا با ژل کار می کنند و در سیستم خنک کننده آن ها از آب استفاده می شود. اگر قطعات به کار برده شده در دستگاه های الکس ترکیبی تولید کمپانی های معتبر اروپایی و آمریکایی باشند و استانداردهای لازم را داشته باشند می توانند جوابدهی بهتر، عملکرد فوق العاده بالاتر و سرعت بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها داشته باشند.

تعداد این نوع از دستگاه ها در دنیا بسیار کم است و اگر بخواهیم دستگاه الکساندرایت سه طول موج واقعی و مطابق استانداردهای جهانی پیدا کنیم باید حتما از معتبر بودن شرکتی که این نوع دستگاه را ارائه می دهد مطمئن شویم و سپس این دستگاه را خریداری کنیم. شرکت ماهور طب با بیش از 13 سال سابقه فعالیت در حوزه تولید و واردات دستگاه های زیبایی، لیزر و لاغری دستگاه لیزر الکساندرایت سه طول موج لونا را مطابق با استانداردهای جهانی و با کیفیت بسیار بالایی تولید و روانه بازار ایران کرده است.

برای اطمینان خاطر از کیفیت این دستگاه و اطمینان از استاندارد بودن آن می توانید با کارشناسان ماهور طب تماس حاصل کنید.

مزایای لیزر الکساندرایت

 • مهمترین کاربرد لیزر الکساندرایت حذف موهای زائد می باشد و در هر قسمت از بدن که موی زائد وجود داشته باشد می توان از این دستگاه استفاده کرد.
 • لیزر الکس عمق نفوذ مناسبی در پوست دارد و زمانی که به آن عمق نفوذ پیدا کند، دیگر سطح نفوذ خود را بیشتر نمی کند. به همین علت به پوست هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند.
 • تقریبا برای تمامی افراد با انواع تیپ های پوستی از 1 تا 4 می توان از آن استفاده کرد.
 • این دستگاه بالاترین سرعت شات را در بین دستگاه های لیزر دارد و به همین علت سرعت درمان با دستگاه الکس بسیار بالاست.
 • از ویژگی های منحصر بفرد لیزر الکس قدرت بالای آن و حذف موثر موهای زائد در کمترین جلسات درمانی است.
 • در چند جلسه درمانی ابتدایی با این دستگاه نتایج چشمگیری در حذف موهای زائد مشاهده می شود.
 • لیزر Alexandrite توانایی از بین بردن موهای روشن و نازک را دارد.
 • مدت زمان بهبودی پس از انجام لیزر با دستگاه Alex بسیار کوتاه است و بسته به اینکه نوع موهای زائد چگونه باشد در دو الی پنج جلسه به طور کامل موهای زائد را از بین می برد.
 • این دستگاه می تواند نواحی وسیع بدن مانند کمر و قفسه سینه را تحت پوشش قرار بدهد.
 • لیزر الکساندرایت تنها لیزری است که برای درمان فشار خون بالا و همچنین برای درمان پر مویی یا سندرم آمبراس توصیه می شود.
 • یکی از مزیت هایی که این نوع لیزر دارد این است که پوست را جوان تر و شاداب تر می کند. در واقع بسیاری از مراجعه کنندگان برای آنکه پوستی زیباتر و شفاف تر داشته باشند از این دستگاه استفاده می کنند.
 • عوارض استفاده از دستگاه لیزر الکس بسیار کم است و به همین علت کسانی که به دنبال دستگاه کم خطری هستند بدون شک از این دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد خود استفاده می نمایند.

 

مشخصات دستگاه لیزر الکساندرایت لونا

عوارض لیزر الکساندرایت

 • لیزر الکس عوارض چندانی ندارد اما باز مواردی وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم:
 • بعد از انجام لیزر الکس ممکن است در پوست بعضی از افراد کمی قرمزی، تورم و خارش به وجود آید که پس از گذشت چند روز از بین می رود.
 • احتمال خیلی کمی وجود دارد که پس از انجام لیزر کبودی روی پوست ایجاد شود که این مورد نیز بعد از مدتی برطرف خواهد شد.
 • گاهی برخی از مراجعه کنندگان به هنگام لیزر کمی درد احساس می کنند که برای این افراد می توان قبل از اقدام برای لیزر از بی حسی موضعی استفاده نمود. بعضا یک ژل خنک کننده نیز پس از درمان با لیزر اعمال می شود تا باعث کاهش درد و جلوگیری از تورم پوست شود.
 • در بعضی از موارد پس از لیزر با دستگاه الکس انرژی زیادی جذب رنگدانه های پوست می شود و ممکن است باعث تغییراتی در رنگدانه پوست فرد شود و تاول بزند. در صورتی که رنگدانه های پوست پس از لیزر دچار آسیب شوند، ممکن است لکه های تیره رنگی بر روی پوست ایجاد شود که با گذشت زمان از بین خواهند رفت.
 • در موارد بسیار کم پس از لیزر احتمال بروز عفونت باکتریایی نیز وجود دارد که پزشکان برای پیشگیری از بروز این اتفاق برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کنند.
 • به طور کلی اگر اپراتور دستگاه لیزر الکس کارکرد اصلی آن را آموزش ندیده باشد ممکن است در طول جلسات درمانی آسیب هایی از قبیل احساس درد، تورم و التهاب پوست، ایجاد سوختگی و لک را به فرد مراجعه کننده وارد کند.
 • نکته مهمی که در لیزر با دستگاه الکس وجود دارد این است که در طول جلسه درمانی حتما باید از عینک محافظ چشم استفاده شود.

تفاوت دستگاه لیزر الکساندرایت و دایود

* طول موج لیزر الکساندرایت 755 نانومتر و طول موج لیزر دایود 810 نانومتر است، بنابراین طول موج الکس نسبت به دایود کوتاهتر است و به همین علت برای رفع موهای زائد به طور دائم برای پوست های روشن گزینه بسیار مناسبی است.

* طول موج دایود به دلیل بلندتر بودن آن نسبت به طول موج الکس به عمق زیادی از پوست نفوذ می کند و بدون آسیب زدن به اپیدرم مستقیما فولیکول مو را از بین می برد و برای پوست های تیره و نواحی تیره گزینه مناسب تری است.

* لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندرایت تکنولوژی جدیدتری است.

* لیزر الکساندرایت به دلیل بزرگتر بودن آن نسبت به لیزر دایود می تواند نواحی بیشتری را با سرعت بالاتری لیزر کند به همین دلیل برای حذف موهای زائد کمر و قفسه سینه بهترین انتخاب می تواند باشد.

* لیزر دایود برای موهای ضخیم و تیره به خصوص در ناحیه بیکینی گزینه بهتری نسبت به الکساندرایت محسوب می شود.

* لیزر دایود درد کمتری نسبت به لیزر الکس دارد.

* لیزر الکس نسبت به لیزر دایود عوارض بسیار کمتری دارد.

* هر دو لیزر دایود و الکس در صورتی که برای پوست های طیف رنگی 1 تا 4 استفاده شوند می توانند نتایج خوب مشابهی داشته باشند و هر دو لیزر پس از گذشت 18 ماه تقریبا به طور دائم ماندگاری خواهند داشت.

 

تفاوت رنگ های پوست

خرید دستگاه لیزر الکساندرایت با شرایط اقساط بدون بهره

نکته مهمی که در مورد خرید دستگاه لیزر الکساندرایت وجود دارد، نحوه تشخیص دستگاه اصل و تقلبی است. این مساله به آسانی قابل تشخیص نیست و حتی افراد حرفه ای و پزشکان محترم نیز گاهی نمی توانند اصل یا تقلبی بودن دستگاه را تشخیص دهند. تنها مرجع درست برای اعتماد کردن در مورد دستگاه های لیزر، خرید از شرکت های معتبر و با سابقه در این زمینه می باشد.

و اما مواردی که پزشکان عزیز قبل از خرید دستگاه لیزر الکساندرایت باید به آن ها توجه کنند شامل موارد زیر است:

 1. مناسب بودن دستگاه لیزر برای انواع تیپ های پوستی
 2. دوره لیزر و تعداد جلسات درمان
 3. میزان هزینه های تعمیرات دستگاه
 4. سیستم کولینگ و خنک کنندگی دستگاه
 5. کاربری دستگاه لیزر موهای زائد
 6. قیمت دستگاه لیزر
 7. گارانتی دستگاه لیزر موی زائد
 8. خدمات پس از فروش قابل ارائه توسط شرکت فروشنده
 9. امکان خرید دستگاه لیزر مو به صورت نقد یا اقساط

شرکت تجهیزات پزشکی ماهور طب امکان خرید دستگاه لیزر الکساندرایت لونا به صورت اقساط بودن بهره را برای پزشکان محترم فراهم نموده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

دستگاه الکساندرایت lona

قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه های لیزر الکساندرایت ترکیبی به علت کاربرد قطعات با کیفیت طول عمر زیادی دارند. همان طور که در این مقاله نیز اشاره شد دستگاه ‌های الکس دارای تکنولوژی روز دنیا می‌ باشند و همین امر موجب محبوبیتشان شده است. قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت در بازار ایران بسیار متفاوت است و شرکت ها و کمپانی های بسیاری وجود دارد که اقدام به واردات و فروش این نوع از دستگاه ها می نمایند.

پزشکانی که قصد دارند اقدام به خرید دستگاه لیزر الکساندرایت کنند و در مطب یا کلینیک‌ خود از دستگاه الکساندرایت استفاده نمایند توجه داشته باشند که بیماران آنها بیشتر از هزینه لیزر به سلامت پوست خود اهمیت می ‌دهند. بنابراین باید در نظر داشته باشند که خرید دستگاه لیزر الکسانداریت با کیفیت را فقط می توانند از شرکت های معتبر انجام دهند.

شرکت تجهیزات پزشکی ماهور طب با بیش از 13 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و واردات دستگاه های زیبایی، لیزر و لاغری بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت ترکیبی لونا را تولید و با قیمت بسیار عالی و مقرون به صرفه وارد بازار نموده است.

مشاور ماهور طب : 09132042648

لینک های مرتبط :

دستگاه لیزر موی زائد لونا پلاس

معرفی دستگاه لیزر دایود

معرفی دستگاه لیزر پلاتینیوم

معرفی دستگاه لیزر تیتانیوم

معرفی دستگاه لیزر لونا

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

فهرست