بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

در دنیای کنونی استفاده از دستگاه های لیزر برای حذف موهای زائد یکی از موثرترین و در عین حال مطمئن ‌ترین روش ‌ها به شمار می رود. البته نتایج استفاده از این تکنولوژی زمانی موثر و مشهود است که به وسیله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد انجام شود. امروزه دستگاه‌ های لیزر بسیاری در حیطه لیزر موهای زائد وجود دارند که هر کدام از تکنولوژی های متفاوتی استفاده می کنند. اغلب به دلیل تبلیغات فراوان با نام دستگاه های لیزر آشنا هستیم، اما اطلاعات دقیقی در مورد کارایی و کیفیت آن ها نداریم. به همین جهت سعی داریم در این مقاله شما را با بهترین دستگاه‌ لیزر موهای زائد آشنا کنیم.

معرفی انواع فناوری‌ های لیزر

به طور کل برای لیزر موهای زائد از چهار فناوری استفاده می‌ شود که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. فناوری IPL که از قدیمی ترین فناوری ها به شمار می آید، در واقع لیزر نیست و تنها از پرتوی نوری بهره می ‌برد. این تکنولوژی بیشتر در دستگاه های لیزر خانگی و سالن های آرایشی کاربرد دارد و تخصص و تبحر خاصی برای استفاده از آن نیاز نیست. سه فناوری دیگر با نام های الکساندرایت، دایود و ان دیگ می باشند که در دستگاه‌ های کلینیکی کاربرد دارد و فقط پزشکان متخصص یا اپراتورهای حرفه ‌ای لیزر مجازند از این فناوری ها برای حذف موهای زائد مراجعین استفاده نمایند.

• فناوری لیزر الکساندرایت (Alexandrite)

فناوری لیزر الکساندرایت دارای طول موج ٧۵۵ نانومتر نوعی لیزر جهت جذب توسط ملانین و رنگدانه های مو و منحصرأ برای حذف موهای زائد کاربرد دارد. این لیزر بر روی پوست های روشن بسیار عالی جواب می دهد. الکساندرایت در واقع فناوری و مکانیسم لیزر است و بر خلاف تصور عموم برند دستگاه نیست.

• فناوری لیزر دایود (Diode)

فناوری لیزر دایود دارای طول موج 808 نانومتر نوع دیگری از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد است که برای انواع رنگ های پوستی کاربرد دارد. میزان جذب این فناوری در ملانین پوست به نسبت فناوری الکساندرایت کمتر است، اما عمق نفوذ بیشتری در فولیکول مو دارد. این تکنولوژی به دلیل آنکه سطح مقطع بزرگی را در زمان لیزر پوشش می دهد، سرعت بالایی را در زمان درمان به بیمار ارائه می دهد. فناوری دایود با پوست ایرانی ها سازگاری بسیار خوبی دارد.

• فناوری لیزر اندیگ (ND:Yag)

فناوری لیزر اندیگ دارای طول موج ۱۰۶۴ نانومتر پرتویی با مادون قرمز بیشتر است. خاصیت لیزر اندیاگ این است که ملانین پوست را نادیده گرفته و فقط دنبال فولیکول های مو می گردد تا آن ها را حذف کند. این فناوری منحصرا برای پوست های سبزه و همینطور نواحی تیره بدن طراحی شده است. البته این فناوری به دلیل عمق نفوذ بسیار بیشتر به نسبت فناوری های الکس و دایود ممکن است برای بیمار ناراحتی بیشتری در پوست ایجاد نماید.

 

فناوری الکس دایود اندیگ

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

بدون شک این سوال برای پزشکان بسیار اهمیت دارد که دستگاه های لیزر موجود در بازار چه تفاوتی با هم دارند و کدام یک از این دستگاه ها برای متقاضیان بهتر و مناسب تر است؟ در بین عموم این گونه جا افتاده که فناوری لیزر الکساندرایت بهترین نوع لیزر برای حذف موهای زائد است، اما از آن جایی که این فناوری برای تمامی طیف های پوستی مخصوصا پوست های سبزه و تیره پاسخگویی لازم را ندارد و می تواند در برخی موارد در پوست های تیره منجر به سوختگی، دو رنگه شدن پوست و یا از بین نرفتن کامل موها شود، به صورت جهانی از آن استفاده نمی شود.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از نظر عملکرد، پاسخگویی و ایمنی دستگاهی است که از هر سه فناوری‌ الکساندرایت، دایود و ان دیگ به طور همزمان بهره می برد. چنین دستگاه لیزری انعطاف‌ پذیری بسیار بالایی دارد و برای تمامی طیف های پوستی 1 تا 6 جوابگویی بسیار بالایی دارد.

نکته قابل توجه در مورد تمامی دستگاه های لیزر این است که میزان پاسخ دهی و اثرگذاری یک دستگاه تنها به فناوری لیزر استفاده شده در آن بستگی ندارد. بسیاری از موارد دیگر وجود دارد که می ‌تواند نتایج حاصل از لیزر را بهبود ببخشد و یا تضعیف کند. برخی از این موارد عبارتند از محدودیت تعداد شات لیزر، قطر پرتوی لیزری، وقفه‌ های بین شات‌ ها، سیستم خنک کننده و مواردی از این قبیل. به طور مثال برخی از دستگاه ‌ها مجهز به سیستم خنک‌ کننده هستند و برخی از دستگاه های پیشرفته تر مجهز به چیلر داخلی می باشند که درمانی بدون درد را برای بیماران به ارمغان می آورند. سیستم و روش ‌های خنک ‌سازی در تاثیرگذاری و پیشگیری از عوارض لیزر موهای زائد بسیار مهم است.

پس قبل از خرید دستگاه لیزر، بهتر است تحقیقات خود را در خصوص بهترین دستگاه لیزر موهای زائد انجام دهید تا با مشکلاتی از قبیل سوختگی پوست بیماران و یا عدم جوابگویی مناسب مواجه نشوید.

بررسی نکات مهم در انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بر طبق قانون اپتیکی هر بافتی رنگ مخصوص به خود را جذب می کند. دستگاه لیزر باید با توجه به رنگ پوست و ضخامت موی مراجعه کنندگان انتخاب شود و از فناوری سازگار با رنگ پوست بیماران استفاده شود. رنگ پوست و ضخامت موی افراد در میزان اثربخشی دوره درمان تأثیر مستقیم دارد. تغییر تیپ پوستی در افراد نیز اهمیت زیادی در نتایج دوره‌ درمان لیزر دارد. در بیشتر مواقع رنگ پوست دست و پا یا شکم افراد با رنگ پوست نواحی دیگر بدن مانند زیر بغل، یا ناحیه‌ بیکینی متفاوت است. هرچه یک فناوری لیزر با شرایط متقاضیان سازگارتر باشد، نتایج بهتر و ماندگارتری در پی خواهد داشت.

نکته قابل توجه در مورد دستگاه های لیزر این است که یک دستگاه‌ با کیفیت و عملکرد بالا باید مجهز به سیستم خنک کننده‌ قوی، قطر تابش مناسب و وقفه ‌های تابشی ایمن باشد تا بیماران درمانی بدون درد با جوابگویی رضایت بخش داشته باشند.

نکته مهم دیگر در انتخاب دستگاه لیزر برد و پاور دستگاه می باشد. پاور و برد با هم رابطه مستقیم دارند و هر دو با هم باید مورد بررسی قرار گیرند. وجود پاورها و بردهای متعدد در بعضی از لیزرها موجب می شود تا درگیری قسمت های مختلف با هم کاهش داده شود و علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه، شات واقعی برای لیزر فراهم شود.

به طور کلی میزان اثربخشی استفاده از لیزر موهای زائد تنها به فناوری آن وابسته نیست بلکه به یکسری عوامل سخت افزاری و اپراتوری نیز بستگی دارد. سیستم خنک کننده قوی، پاور، برد و الکترونیک دستگاه و بسیاری از موارد دیگر همگی در نتیجه نهایی پاسخ دهی لیزر تاثیرگذار هستند و می ‌توانند تجربه استفاده از آن را رضایت ‌بخش یا نامطلوب کنند .

در انتخاب دستگاه لیزر صرفا به اعداد درج شده روی کاتالوگ دستگاه اکتفا نکنید، زیرا همه عوامل تاثیر گذار در انتخاب یک لیزر در کنار هم معنا پیدا می کنند و صرفا نباید با بررسی یک مورد اقدام به خرید بدون اخذ مشاوره تخصصی نمود.

پزشکان محترم برای خرید دستگاه لیزر موی زائد باید حتما در مورد دستگاه، کمپانی سازنده و شرکت ارائه دهنده دستگاه تحقیق کنند تا بتوانند بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را خریداری نمایند.

چرا وجود چیلر داخلی در دستگاه لیزر مزیت محسوب می شود؟

به هنگام تابش پرتوهای لیزر برای از بین بردن فولیکول های مو، همزمان با گرم شدن فولیکول ‌ها پوست بیمار نیز گرم می‌ شود. برای آنکه از آسیب دیدن پوست جلوگیری شود و لیزر به صورت هدفمند و کنترل شده به فولیکول ها برخورد کند، باید همزمان با تابش لیزر سطح پوست خنک شود تا عارضه ای برای پوست نداشته باشد. اکثر دستگاه های لیزر موجود در بازار دارای سیستم کولینگ و فن و کمپرسور برای خنک سازی پوست هستند. برخی از دستگاه های پیشرفته علاوه بر کولینگ و سیستم فن و کمپرسور مجهز به سیستم خنک ‌کننده (چیلر) نیز می باشند که در کنار دستگاه قرار می گیرد و در تعداد معدودتر و پیشرفته تری این سیستم خنک کننده و چیلر در بدنه دستگاه قرار دارد و خنک سازی آب دستگاه و توام با آن سر هندپیس را با سرعت بالا فراهم می کنند.

دستگاه های لیزر دارای چیلر داخلی با خنک سازی بی رقیب، پروسه درمان بدون درد را برای مراجعین شما به ارمغان می آورد. همچنین عمر قطعات داخلی مانند سورس بار دستگاه را بالا می برد و این کاهش هزینه های شما را در بر خواهد داشت.

 

دستگاه لونا لیزر با 3 طول موج

ویژگی ها و برتری های دستگاه لیزر الکس دایود اندیگ لونا (LONA LASER)

دستگاه لیزر سه طول موج الکس دایود اندیاگ لونا یکی از پیشرفته ترین و بهترین دستگاه های لیزر موجود در بازار ایران است. این دستگاه از نظر تکنولوژی و کیفیت انقلابی بپا کرده است و با ترکیب سه طول موج متفاوت به بهترین شکل ممکن به عمق پوست نفوذ می کند و تمامی موهای زائد صورت و بدن بیماران را حذف می کند.

یکی از ویژگی های مهم و اساسی این دستگاه مجهز بودن آن به چیلر داخلی و قویترین کولینگ و سیستم خنک کننده برای کاهش درد و التهاب و سوزش در بیماران می باشد. سیستم های خنک کننده ای که در اکثر دستگاه های لیزر استفاده می شود به دلیل ایجاد سرمای کم سر هندپیس حین لیزر، درد و سوزش زیادی برای بیمار به همراه دارد، در حدی که برخی از مراجعین از ادامه جلسات لیزر منصرف می شوند.

کار با دستگاه لونا لیزر بسیار ساده و آسان است و آموزش کامل کار با دستگاه به پزشک و اپراتور معرفی شده از سمت پزشک توسط متخصصین شرکت ماهور طب به صورت حضوری داده می شود و شما می توانید با خیال راحت کاربری دستگاه را به اپراتور خود بسپارید.

دستگاه سه طول موج لونا دارای یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است. کمتر شرکتی وجود دارد که دستگاه لیزر با کیفیت را به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش به مشتریان خود عرضه کند.

قیمت دستگاه لیزر لونا در مقایسه با دستگاه های مشابه خارجی خود بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین شرکت ماهور طب امکان خرید دستگاه را به صورت نقد یا اقساط بدون بهره برای تمامی پزشکان فراهم نموده است.

حتما قبل از خرید دستگاه لیزر با مشاوران و متخصصان این حوزه مشورت کنید تا بتوانید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را برای مطب یا کلینیک خود انتخاب کنید.

مشاور ماهور طب: ۰۹۱۳۲۰۴۲۶۴۸

لینک های مرتبط :

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت 

معرفی دستگاه لیزر دایود

معرفی دستگاه لیزر پلاتینیوم

معرفی دستگاه لیزر تیتانیوم

معرفی دستگاه لیزر لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست